به سایت نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی خوش آمدید

به نام خداوند جان و خرد
اطلاعیه شماره ۱۸
۲۲ تیر ۱۴۰۳
به آگاهی پژوهشگران ارجمند می‌رساند به منظور ارتقاء کیفیت چاپ مقاله‌ها و با هدف نمایه شدن در پایگاه‌های علمی معتبر، شیوهء نگارش و تنظیم مقاله برای چاپ در مجله اقتصاد فضا و توسعه روستایی از شماره بهار ۱۴۰۳، تغییر یافته است. پژوهشگران محترم ضرورت دارد مقاله خود را براساس فرمت تازه تنظیم کنند و قبل از ارسال مقاله، آن را در قالب فایل الگو (تمپلیت) قرار داده و اصلاحات لازم را انجام دهند. فایل راهنمای نگارش مقاله و فایل تمپلیت در قسمت راهنمای نویسندگان (راهنمای نگارش مقاله) قرار داده شده است. با سپاس از همراهی شما
 
باسمه تعالی

اطلاعیه شماره  ۱۷
اول آبان ۱۴۰۲

به اطلاع محققان و مخاطبان ارجمند نشریه می رساند:

با توجه به تصمیم گیری جدید بعمل آمده، از این پس هزینه های داوری و انتشار مقالات، با اعلام از طریق سامانه نشریه بصورت الکترونیکی بشرح ذیل تعیین شده است. لذا از محققان ارجمند تقاضا می گردد پیگیری امور مالی داوری و انتشار مقالات نشریه صرقا از طریق سامانه و با شناسه پرداخت مختص نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی به شماره ۳۷۰۰۷۴۲۷۴۱۴۰۱۰۷۰۰۱۴۰۰۲۹۱۵۷۲۰۸۷ انجام گیرد.
- هزینه داوری: یک میلیون ریال - هزینه انتشار: پنج میلیون ریال

با تشکر

اطلاعیه شماره ۱۶ تاریخ ۲۱ بهمن ۱۴۰۱

تبریک به محققان محترم و پژوهشگران ارجمند

به اطلاع محققان محترم و مخاطبان ارجمند نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی می رساند، در جدید ترین فهرست رتبه بندی نشریات وزارت علوم در سامانه نشریات علمی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام مربوط به سال ۱۳۹۸، نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی با کسب ضریب تاثیر ۰.۹۴۰ رتبه سوم نشریات علوم جغرافیایی(۱۰۴ نشریه) و رتبه نخست نشریات دانشگاه خوارزمی را کسب نموده است. بعلاوه این نشریه در فهرست "مجلات هسته" این پایگاه قرار گرفته است. مدیر مسوول، سردبیر و اعضای هیات تحریریه نشریه، این موفقیت را به محققان و مولفان محترم مقالات و نیز دانشجویان و مخاطبان ارجمند مطالعات روستایی تبریک عرض می نماید.

 

اطلاعیه شماره ۱۵ در خصوص فهرست جدید ضریب تأثیر نشریه

به اطلاع پژوهشگران گرانقدر و ارجمند نشریه می رساند در جدیدترین فهرست نشریات علمی دارای ضریب تأثیر وزارت علوم(مربوط به سال ۱۳۹۷)، نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی با ضریب تأثیر ۰.۸۳۷، رتبه سوم نشریات برتر در حوزه علوم اجتماعی و علوم جغرافیایی و رتبه اول نشریات دانشگاه خوارزمی را کسب نموده است. بعلاوه این نشریه برای چهارمین سال پیاپی به عنوان نشریه ردیف Q۱ شناخته می شود.
کسب این مؤفقیت، مرهون زحمات و تلاش های همه محققان، نویسندگان و داوران محترم است و همین جا از تتبع و تلاش های علمی نویسندگان مقالات، پژوهشگران و داوران ارجمند تشکر و قدردانی می گردد. بعلاوه از زحمات مدیر مسئول(خانم دکتر زهرا حجازی زاده)، سردبیر(دکتر حسن افراخته)، هیأت تحریریه و عوامل مدیریت داخلی تشکر و قدردانی می گردد (۲۳ فروردین ۱۴۰۰).

 

اطلاعیه شماره ۱۴ در خصوص فهرست جدید ضریب تأثیر نشریه

به اطلاع پژوهشگران گرانقدر و ارجمند نشریه می رساند در جدیدترین فهرست نشریات علمی ـ پژوهشی دارای ضریب تأثیر وزارت علوم(مربوط به سال ۱۳۹۶)، نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی با ضریب ۰.۸۴۲، رتبه هفتم نشریات حوزه علوم اجتماعی(۶۹۰ نشریه) و رتبه نخست نشریات دانشگاه خوارزمی را کسب کرده است. مدیرمسئول، سردبیر و هیئت تحریریه نشریه این موفقیت را مرهون تلاش های علمی، تتبع و دقت نظر محققان ارجمند و داوران محترم می داند. از اینرو، از زحمات محققان و داوران و نیز کارشناسان نشریه قدردانی می نماید.


اطلاعیه شماره ۱۳(ویژه‌نامه کرونا و اقتصاد روستایی)

به اطلاع محققان و نویسندگان ارجمند می رساند نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی در راستای اولویت های پژوهشی دانشگاه خوارزمی، در نظر دارد در شماره ۳۳(پاییز ۱۳۹۹)، به صورت ویژه به موضوع کرونا و مسایل اقتصاد روستایی پرداخته و مقالات مرتبط با آن را پس از داوری و تأیید منتشر نماید. از اینرو از محققان ارجمند و پژوهشگران محترم در این حوزه تقاضا می شود، مطالعات خود را حداکثر تا تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ در سامانه نشریه بارگذاری نمایند. بدیهی است، در جهت تسریع فرایند داوری، اولویت انتشار با مقالاتی است که صرفاً در قلمرو موضوعی و با رعایت کامل ساختار و شیوه نگارش مقالات نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی تألیف شده باشد.
 

اطلاعیه شماره ۱۲

پیرو مصوبه هیئت تحریریه، به اطلاع نویسندگان و محققان ارجمند نشریه می رساند جهت اصلاح نهایی مقالات و درج مقاله در سامانه، انجام کلیه موارد مربوط به اصلاح ویراستاری و محتوایی از سوی نویسندگان الزامی است. بدیهی است این موارد شامل مقالاتی که مورد تأیید داوران محترم نشریه قرار گرفته نیز می باشد.
 

اطلاعیه شماره ۱۱ در خصوص فهرست جدید ضریب تأثیر نشریه

به اطلاع محققان و پژوهشگران ارجمند می رساند در جدیدترین فهرست نشریات علمی ـ پژوهشی دارای ضریب تأثیر وزارت علوم(مربوط به سال ۱۳۹۵) نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی با ضریب ۰.۸۵۵ در رتبه هفتم نشریات کشور و رتبه نخست نشریات علوم جغرافیایی و نشریات دانشگاه خوارزمی قرار گرفته است. مدیرمسئول، سردبیر و هیئت تحریریه نشریه این موفقیت را مرهون تلاش های علمی و تتبع و دقت محققان ارجمند و بویژه زحمات داوران محترم می داند. بعلاوه از تلاش های تمامی دست اندرکاران نشریه قدردانی می نماید.
                                                                                                         نشریه اقتصادفضا و توسعه روستایی

 

اطلاعیه شماره ۱۰

به اطلاع مخاطبان و نویسندگان ارجمند  می رساند هیئت تحریریه نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی در نظر دارد مقالات برتر دومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار روستایی ایران که در حوزه اقتصاد فضای روستایی، مقاله برتر معرفی می شود را پس از تأیید هیئت تحریریه نشریه به عنوان ویژه نامه شماره ۲ در پایان سال ۱۳۹۷ منتشر نماید لازم است این دسته از مقالات پس از تأیید هیئت تحریریه به فرمت نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی درآید. 
 

اطلاعیه شماره ۹ 

به اطلاع مخاطبان و نویسندگان ارجمند نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی می رساند شماره ویژه نامه گردشگری روستایی (زمستان ۱۳۹۶) در سامانه نشریه بارگزاری و در دسترس قرار گرفت. 
 

اطلاعیه شماره ۸

به اطلاع محققان و نویسندگان نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی می رساند شماره ۲۲ نشریه(زمستان ۱۳۹۶) در روز چهارشنبه مورخه ۹ اسفند ۱۳۹۶ در سامانه نشریه بارگزاری و در دسترس قرار می گیرد. ضمنا شماره ویژه نامه گردشگری روستایی نیز تا پایان سال ۱۳۹۶ در سایت نشریه درج خواهد شد.
 

اطلاعیه شماره ۷

به اطلاع کلیه پژوهشگران و محققان ارجمند نشریه می رساند اولویت داوری و انتشار مقالات در نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی، صرفا مقالاتی است که در قلمرو موضوعی نشریه نگارش شده باشد. از اینرو از محققان ارجمند تقاضا می شود از ارسال مقالاتی که فاقد قلمرو اقتصاد فضا و توسعه روستایی و اقتصاد روستایی است اجتناب نمایند. بعلاوه با توجه به کثرت مقالات حوزه گردشگری روستایی و تمرکز نشریه بر توازن جنبه های گوناگون اقتصاد روستایی، مقالات این حوزه در صورت تایید داوری با تاخیر بیشتری در نوبت انتشار قرار می گیرد.
 

اطلاعیه شماره ۶

تبریک به مخاطبان و نویسندگان نشریه اقتصادفضا و توسعه روستایی
هیئت تحریریه کسب ضریب تأثیر ۰/۵۶۱ این نشریه در میان نشریات علمی ـ پژوهشی کشور و کسب رتبه نخست نشریات علوم جغرافیایی و رتبه نخست نشریات دانشگاه خوارزمی را به همه نویسندگان محترم مقالات و مخاطبان ارجمند تبریک عرض می نماید. 

 

اطلاعیه شماره ۵ در خصوص انتشار ویژه نامه

به اطلاع محققان و نویسندگان ارجمند نشریه می رساند، که از پاییز سال ۱۳۹۶ سامانه قدیم نشریه اقتصادفضا و توسعه روستایی به طور کامل از دسترس خارج شده است از این رو بنابر نظر هیئت محترم تحریریه، آن دسته از مقالات سامانه قدیم که به تأیید داوران رسیده را تا پایان سال به صورت ویژه نامه منتشر نماید. بدیهیست در خصوص مقالاتی که نیازمند بازنگری بوده اند نویسندگان لازم است مقاله اصلاح شده را در سامانه جدید بارگذاری نمایند.

اطلاعیه شماره ۴

به اطلاع محققان و مخاطبان ارجمند نشریه می رساند، در جدیدترین فهرست نشریات علمی پژوهشی دارای ضریب تاثیر (مربوط به نشریات سال ۱۳۹۴) نشریه اقتصاد فضا و توسعه روستایی با ضریب ۰/۵۶۱ در رتبه ۵ نشریات کشور، رتبه نخست نشریات علوم جغرافیایی و رتبه نخست نشریات دانشگاه خوارزمی معرفی شده است. مدیر مسوول، سردبیر و هیات تحریریه نشریه، این موفقیت را مرهون تتبع علمی و دقت نظر نویسندگان و محققان و بویژه زحمات مدقانه داوران محترم نشریه می داند و از تلاش ستودنی همه این عزیزان قدردانی نموده و آرزوی توفیق بیشتر را مسالت می نماید.​   
 

 اطلاعیه شماره ۳ (مهم)

به اطلاع مخاطبان و محققان محترم نشریه می رساند مقالاتی که به صورت pdf به نشریه ارسال شود یا در نسخه های word نام مؤلفان درج گردد، در فرایند داوری قرار نمی گیرند.
 

 اطلاعیه شماره ۲

ضمن تبریک سال جدید و آرزوی بهترین روزها برای همه محققان و پژوهشگران ارجمند در سال ۱۳۹۶، به اطلاع مخاطبان نشریه می رساند مجله اقتصاد فضا و توسعه روستایی در جدید ترین فهرست بررسی نشریات از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام با ضریب تاثیر(۰.۲۴۵) ارزیابی شده است.
 

  اطلاعیه شماره ۱    

 ۱ـ به اطلاع مخاطبان نشریه می رساند از تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۹ صرفاً مقالاتی در اولویت داوری قرار می گیرد که در سامانه جدید نشریه(سامانه حاضر) بارگذاری شده باشد. بدیهی است به منظور تسریع در فرایند داوری رعایت شرایط و ضوابط نشریه در تدوین مقالات الزامی است.

۲ـ آن دسته از مقالاتی که تا ۱۳۹۵/۱۱/۹ از طریق سامانه قدیم ارسال شده است، از طریق سامانه قدیم پیگیری می شود. همچنین مقالاتی که قبل از ۱۳۹۵/۱۱/۹ از سامانه جدید ارسال شده، لازم است مجدداً ارسال گردد.

Main Image

اقتصاد فضا و توسعه روستایی

1403، جلد 13، شماره1

شاپای چاپی: 2322-2131

شاپای الکترونیکی: 2588-476X

مدیر مسئول: دکتر حسن افراخته

سردبیر: دکتر فرهاد عزیزپور

مشاهده ی آخرین شماره

مقالات در دست چاپ

اطلاعات نشریه

 • شماره جاری: 1403، جلد 13، شماره1
 • شاپای چاپی: 2322-2131
 • شاپای الکترونیکی: 2588-476X
 • صاحب امتیاز: دانشگاه خوارزمی
 • مدیر مسئول: دکتر حسن افراخته
 • سردبیر: دکتر فرهاد عزیزپور

پایگاه‌های نمایه کننده

                                                                                                         
 • ISC
 • نشریه علمی - پژوهشی مرتع و آبخیزداری - بانک ها و نمایه نامه ها
 • Google Scholar
 • مجله تحقیقات اقتصادی - بانک ها و نمایه نامه ها
 • هنرهای صناعی ایران - بانک ها و نمایه نامه ها

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه در کادر زیر وارد کنید.

 
تعداد دوره های نشریه: 14
 
تعداد شماره ها: 50
 
تعداد مشاهده ی مقالات: 1730977
 
تعداد دریافت (دانلود) مقالات: 728479
 
 
تعداد کل نویسندگان: 2118
 
نویسندگان غیر تکراری: 1274
 
نویسندگان تکراری: 844
 
درصد نویسندگان تکراری: 40
 
 
مقالات دریافت شده: 1351
 
مقالات پذیرفته شده: 789
 
مقالات رد شده: 508
 
مقالات منتشر شده: 447
 
 
نرخ پذیرش: 58.4
 
نرخ رد: 37.6
 
 
میانگین دریافت تا پذیرش: 897 روز
 
میانگین دریافت تا اولین داوری: 34.9 روز
 
میانگین پذیرش تا انتشار: 122.4 روز
 

آمار تفکیکی سه سال اخیر:
 
مقالات دریافت شده: 327
 
مقالات پذیرفته شده: 224
 
مقالات رد شده: 65
 
مقالات منتشر شده: 137
 
 
نرخ پذیرش: 68.5
 
نرخ رد: 19.88
 
 
میانگین دریافت تا پذیرش: 261 روز
 
میانگین دریافت تا اولین داوری: 26.7 روز
 
میانگین پذیرش تا انتشار: 127.9 روز

____

 

 
آمار سایت
 • کل کاربران ثبت شده: 2216 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • میهمانان در حال بازدید: 217 کاربر
 • تمام بازدید‌ها: 10920657 بازدید
 • بازدید 24 ساعت قبل: 17182 بازدید
 • تعداد مقالات دریافت شده: 1446 مقاله
 • تعداد مقالات منتشر شده: 534 مقاله

بازنشر اطلاعات

استفاده از مطالب ارایه شده در این پایگاه با ذکر منبع آزاد می باشد

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه اقتصاد فضا و توسعه روستایی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 CC BY-NC 4.0 |

Designed & Developed by : Yektaweb